راهنمای خرید تاپ زنانه واکنش بازیگر زن ایرانی به عکس جنجالی + عکس
loading...

مجله تفریحی سرگرمی تیک و پیک

واکنش بازیگر زن ایرانی به عکس جنجالی + عکس

ati بازدید : 773 پنجشنبه 20 اسفند 1394 نظرات (0)

واکنش بازیگر زن ایرانی به عکس جنجالی + عکس

 

پوشش نامناسب بازیگران ، پوشش بازیگران در جشنواره رم

شبنم مقدمی بازیگر زن فیلم گس به همراه تعدادی دیگر از بازیگران فیلم گس در جشنواره رم حضور یافت. این بازیگر ایرانی به انتقادات درباره پوشش متفاوت بازیگران در جشنواره رم واکنش جالبی نشان داد.

 

 

چندی پیش بازیگران فیلم گس در جشنواره رم حضور یافتند و جایزه بهترین بازیگران زن و مرد نو ظهور را از آن خود کردند. در این میان انتقاداتی بر نوع پوشش برخی از بازیگران این فیلم به عمل آمد. در ادامه صحبت های یکی از بازگران حاضر در این جشنواره را میخوانید.

شبنم مقدمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون ایران که به تازگی جایزه بهترین بازیگر را به صورت مشترک با بقیه بازیگران فیلم گس از جشنواره فیلم رم دریافت کرده است درباه انتقادهایی که به نوع پوشش برخی از بازیگران این فیلم در جشنواره شده بود گفت: حضور یک گروه هنرمند ایرانی روی فرش قرمز جشنواره ای مانند رُم اتفاق مهمی بوده که البته تحت تاثیر انتقادها به نوع پوشش تعدادی از بازیگران فیلم قرار گرفت.

مقدمی درباره پوشش بازیگران در این فستیوال و نقدها درباره نامناسب بودن لباسهایشان با توجه به کیفیت و اعتبار جشنواره رم توضیح داد: در طول چند روز گذشته بازیگران با انتقادهای زیادی در مورد نوع پوششان روبرو شده اند که به اعتقاد من ریشه آن آنجاست در این نوع رویدادهای هنری هنرمندان ایرانی تنها بر اساس نوع سلیقه خود لباس هایشان را انتخاب و طراحی می کنند و ما در ایران طراح لباس مخصوص این نوع مراسم نداریم.

بازیگران فیلم گس در جشنواره رم ، پوشش بازیگران در جشنواره رم ، بازیگر

بازیگر نمایش مادرمانده ادامه داد: به دلایل فرهنگی ما شرایط خاصی به لحاظ نوع پوشش داریم و همه جای دنیا هم بانوان ایرانی را با این نوع پوشش می شناسند. به عنوان نمونه وقتی بانوان ورزشکار ایرانی در مسابقات المپیک شرکت می کنند لباسهایشان براساس ضوابط فرهنگی جامعه طراحی می شود در حالی که برای حضور زنان هنرمند در جشنواره هایی از این دست چنین امکانی وجود ندارد.

بازیگر سریال سقوط یک فرشته با تاکید بر اینکه خوب بود در کنار انتقاد برای بردن این جایزه تبریک هم گفته می شد، عنوان کرد: پیشنهاد من این است که طراحان لباس ایرانی به هنرمندان ما پیشنهاد دهند تا برای حضور در چنین رویدادهای بین المللی لباس هایشان را متناسب با فرهنگ ایرانی اسلامی طراحی کنند چیزی که تا امروز وجود نداشته است. حضور روی فرش قرمز یک فستیوال معتبر قواعدی دارد که باید رعایت شود و باید با لباس رسمی در این مراسم حضور یافت.

مقدمی با اشاره به مسایل اقتصادی و هزینه طراحی لباس بیان کرد: اما نمی توانیم از بازیگران جوان ایرانی هم انتظار داشته باشیم که در این شرایط اقتصادی هزینه زیادی بابت دوخت و خرید لباس هایشان بدهند پس بهتر است بی انصاف نباشیم و شرایط را هم در نظر بگیریم. اگر ایده و پول در اختیار هنرمندان ما قرار گیرد آنها هم می توانند متناسب با مراسم فرش قرمز در یک جشنواره معتبر حضور یابند.

فیلم گس ساخته کیارش اسدی زاده از ایران در بخش خارج از مسابقه جشنواره فیلم رم حضور داشت که این فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر زن/مرد نوظهور شد. این جایزه به گروه بازیگران زن و مرد این فیلم ایرانی همچون صابر ابر، پانته آ پناهی، رویا جاویدنیا، احسان امانی، شبنم مقدمی، مهسا علافر، محمدرضا غفاری، نوال شریفی، صدف احمدی، ماهانا نور محمدی، سیما مبارک شاهی، بهاران بنی احمدی، سیامک صفری، مانی گندمکار، آرشام طالبی اهدا شد. در طول هفته های گذشته نسبت به پوشش بازیگران زن این فیلم سینمایی در این فستیوال انتقادی مطرح شد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟